Özgün bir kamp deneyimi sunan glamping tesisi birçok farklı özelliğiyle bilinir. Geleneksel kamp anlayışına göre daha konforlu ve daha rahat bir kamp deneyimi sunan glamping içerisinde birbirinden farklı aktiviteler bulabilirsiniz. Glamping tesisi de muhteşem bir doğa tatili geçirebileceğiniz adresler arasında yer alır.

Piyasada çok sayıda glamping tesisi var. Birçok farklı özellik ve aktivite sunan glamping tesisleri bazı özellikleriyle farklılık gösterir. Sıklıkla tercih edilen Longosphere Glamping ile farklı bir doğa tatili geçirebilirsiniz. Sizler için özel olarak hazırlanan konaklama çadırlarında konaklayabilir ve sayısız aktiviteden yararlanabilirsiniz.

Glamping’in Tanımı ve Kökeni 

Glamping’in Tanımı ve Kökeni 

Glamping, glamour “göz alıcı” ve camping “kampçılık” sözcüklerinin birleşiminden meydana gelir. Glampingin geleneksel kamptan ayrıldığı nokta sunduğu tesis hizmeti ve konforudur. Glamping tesisi doğa severler için birçok farklı deneyimi bir arada sunar. Şehrin kaosundan kurtulmak ve doğayla bir bütün hâline gelmek isteyenler glampingi tercih eder.

Glamping tesisi sayesinde çok daha konforlu bir tatil yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel ve en çok sevilen glamping tesisleri arasında yer alan Longosphere ile glamping deneyimini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Glamping Tesislerinin Özellikleri

Glamping Tesislerinin Özellikleri

Doğayı en güzel şekilde deneyimleme imkânı sunan glamping tesisi birçok farklı marka altında hizmet sağlar. Her markanın kendi tarz ve aktiviteleri bulunur.

Doğayı çok daha konforlu ve çok daha rahat bir şekilde yaşama şansını sunan glamping ile ruhen temizlenme şansını elde edebilirsiniz. Tesisler farklı bölgelerde yer alır. İğneada Longoz Ormanları’nın yer aldığı Longosphere Glamping tesis anlayışına farklı boyutlar kazandırır.

Mantar toplama turları, farklı oyun türleri, güzel restoranlar ve sayısız aktiviteler Glamping tesislerinde yer alır. Seçmiş olduğunuz glamping tesisine göre de yararlanacağınız aktiviteler farklılık gösterir. Yaşayacağınız kamp deneyimini ve doğa tatilini glamping tesisinin kalitesi de belirler. Bu anlamda kendisini kanıtlamış ve başarılı olan bir tesis seçmenizde faydalı olur.

Doğayla İç İçe Konumlar 

Doğayla iç içe olmak ve doğayla bir bütün hâline gelmek için glamping tesisi tercih edilebilir. Türkiye’nin en güzel doğa alanları arasında yer alan tesislerde doğayla birleşebilir ve çok daha farklı bir doğa tatili geçirebilirsiniz. Bu anlamda Türkiye’nin en güzel ve en özel alanları arasında yer alan İğneada Longoz Ormanları’nda bulunan Longosphere Glamping ile doğaya kavuşabilirsiniz.

Konforlu ve Lüks Konaklama 

Glamping’in sunduğu ve çok avantajları bulunan konular arasında konaklama bulunur. Klasik çadır anlayışına kıyasla çok daha rahat ve konforlu konaklama şansı sunar. Doğanın tam ortasında bungalov oteller ve farklı çadır evleriyle çok farklı konaklama şansını elde edebilirsiniz.

Doğayı çok daha rahat bir şekilde yaşama şansını sunan konforlu ve lüks konaklama şansları artılar sunar. Özel konaklama alanlarında yüksek güvenlik önlemleri alınarak konforlu bir şekilde konaklamaya devam edebilirsiniz.

Sürdürülebilir ve Çevre Dostu Yaklaşım 

Sürdürülebilir turizm alanında da glamping tesisleri birçok farklı artılar sunar. Doğaya zarar vermeden ve doğayı koruyarak turizmin gelişmesine katkıda bulunan tesisler yer alır. Özellikle Longosphere Glamping çevreyi korumak ve çevre dostu davranışlarda bulunmak için çaba sarf eder. Birçok farklı glamping tesisi de doğa dostu politika yürütür. Klasik kamp anlayışına kıyasla glamping çok daha çevre dostu hizmet sunar.

Türkiye’nin Glamping Tesislerinin Yükselişi 

Türkiye’nin Glamping Tesislerinin Yükselişi 

Türkiye’de son zamanlarda glamping kültüründe bir artış gözlemlenir. Kaliteli ve adından sıklıkla bahsettiren markaların bu alanda hizmet vermesiyle çok daha fazla ilgi gören glamping, özel bir tatil anlayışı sunar.

Glamping tesisi ve işletmeleri sunduğu konforlu doğa tatili sonucunda ilgi görmeye başlar. Bu anlamda en başarılı glamping adresleri arasında yer alan Longosphere Glamping en başarılı markalar arasında yer alır.

Glamping tesislerinin sunduğu çeşit çeşit aktiviteler ve özel ilgi alanlarına hitap etmesiyle ilgi artar. Doğayla çok daha rahat ve konforlu bir şekilde buluşma şansı sunan Glamping, sincap çadırlar ve özel konaklama alanları sunar. Longosphere Glamping birçok farklı özel çadır modeliyle özel konaklama alanı sunar.

Glamping Tesisleri için Popüler Konaklama Seçenekleri 

Glamping tesisi özellikle sunduğu konaklama seçenekleriyle tercih edilir. Bungalov oteller, özel çadır seçenekleri ve farklı oteller ile doğayla çok daha yakından temas kurabilir ve farklı alanlarda eğlenebilirsiniz. Yüksek konforlu konaklama alanlarında, doğanın tam ortasında özel konaklama alanlarında doğa tatili geçirebilirsiniz.

Longosphere Glamping sunduğu sincap çadırlar, kaplumbağa çadırlar ve çok daha özel çadır modelleri ile farklı ve konforlu konaklama şansı sunar. Glamping tesislerinin sunduğu en önemli konaklama özellikleri arasında doğanın içerisinde var olmak olur. Doğanın ortasında harika bir kafa tatili yaşayabilir ve farklı deneyimler elde edebilirsiniz.

Lüks Çadırlar 

Glamping tesisi kendi aralarında farklı konaklama çadırları sunar. Bu lüks çadırlar birçok özelliği bulunan ve üst düzey konfor sunan konaklama alanları arasında yer alır. Bazı özel konaklama alanları:

Ağaç Evler

Son zamanlarda en çok popüler olan konaklama alanları arasında ağaç evler yer alır. Glamping tesisleri de sunduğu ağaç evler sayesinde tercih edilir. Ağaç evler rahat ve konforu bir arada sunarken aynı zamanda ruhsal olarak da dinlenebileceğiniz bir ortam sunar.

Kaplumbağa Çadırlar

Glamping tesislerinin sunduğu popüler konaklama seçenekleri arasında kaplumbağa çadırlar da yer alır. Özellikle, Longosphere Glamping sunmuş olduğu özel kaplumbağa çadırlarla bilinir. Lüks ve konforu bir arada sunan kaplumbağa çadır modelleri sizler için en güzel konaklama seçenekleri arasında yer alır.

Sincap Çadırlar

Sincap çadırlar da glamping tesislerinin sunduğu konaklama seçenekleri arasında yer alır. Eğlenceyi ve konforu bir arada bulabileceğiniz sincap çadırlarda harika vakit geçirebilirsiniz.

Glamping Tatili İçin İdeal Zamanlar ve Mekânlar 

Glamping tatili istenilen zamanlarda gerçekleşebilir. Glamping tesisi sunduğu hizmetler sayesinde yılın her zamanında tatil şansı sunabilir. Doğa tatilinin nasıl geçeceğini belirleyen en önemli faktörler arasında seçilecek olan mekânın önemi büyük yer kaplar. Bu anlamda Longosphere Glamping gibi kendisini kanıtlamış mekânların tercih edilmesi pozitif katkı sağlar.

Glamping Tatili Planlaması: İpuçları ve Öneriler 

Glamping tatiline gitmeden önce hazırlıklı olmak doğa tatilinin çok daha güzel geçmesini sağlayabilir. Glampinge giderken yanınıza almanız gerekenler listelerine göz atabilir ve gideceğiniz glamping tesisini araştırmanızda fayda olabilir. Sizlere sunulan özel etkinliklere göz atabilir ve ilginizi çeken tesisi tercih edebilirsiniz.

Tatil İçin Ekipman ve Hazırlıklar

Tatile giderken çantanızı dikkatli hazırlamak ve size lazım olacak tüm malzemeleri yanınıza almanız gerekir. Bu durum tatil süreci boyunca çok daha rahat ve konforlu bir şekilde konaklamanızı sağlar.

Farklı giysiler, teknolojik aletler ve şarjlarınız gibi malzemeleri yanınıza alabilirsiniz. İlgilendiğiniz alana özel de hazırlık yapılabilir. Yoga eğitimleri almak isteyen kişiler bu alana dair hazırlık gerçekleştirmeli.

Aktiviteler ve Deneyimler 

Longosphere Glamping gibi üst düzey bir glamping tesisi tercih ettiğiniz zaman sayısız aktivite ve deneyimi elde edebilirsiniz. Orman yürüyüşleri, mantar toplama turları, safari turları, özel konaklama ve birçok farklı aktiviteyi bir arada bulabilirsiniz. Glamping sayesinde daha önce deneyimlemediğiniz anlar yaşayabilir ve doğayla olan iletişiminizi çok daha sağlıklı hâle getirebilirsiniz.

Önceki yazımıza https://blog.longosphere.com/glamping-ile-kamp-arasindaki-farklar/ linkinden ulaşabilirsiniz.